S novou rostlinnou řadou PRO Planetu přicházíme z přesvědčení

04. 01. 2023

Udržitelnost a biodiverzita

Strategicky o výživě

Společnost Semix Pluso, která je od svých počátků velmi aktivní v ochraně přírody i osvětě v oblasti zdravých potravin, se rozhodla nyní zasvětit planetě celou novou produktovou řadu s příhodným názvem PRO Planetu. „Jsme si dobře vědomi dopadu potravinářského a zemědělského sektoru na klimatickou krizi. Nová řada PRO Planetu představuje smysluplně veganské produkty, které nabízí kvalitní alternativu plnohodnotných bílkovin, ale rostlinného původu,“ říká Ing. Kamil Lisal, majitel společnosti Semix.

Ing. Kamil Lisal mokrad upraveno | S novou rostlinnou řadou PRO Planetu přicházíme z přesvědčení

S vizí PRO Planetu přišel majitel společnosti Semix, Ing. Kamil Lisal. Tento koncept spojuje potravinářské know-how a potřebu pomáhat přírodě, o kterou sám celoživotně pečuje.

prvky | S novou rostlinnou řadou PRO Planetu přicházíme z přesvědčení

Produktový brand PRO Planetu navazuje na 27leté potravinářské know-know firmy Semix Pluso a nabízí zákazníkům čtyři alternativy masa, jejichž základem jsou klíčené luštěniny. Zákazníci se mohou těšit na Veganský burger s klíčenou fazolí mungo, Veganské karbanátky, Veganské čevapčiči, či Veganské mleté. „Všechny produkty v této řadě splňují základní parametry, jako je rostlinný původ, nutriční vyváženost, nízká uhlíková stopa a omezení přídatných látek. Rostlinnou stravu vnímáme jako cestu, jak se každý může chovat odpovědněji k přírodě i vlastnímu zdraví,“ vysvětluje Kamil Lisal. Nové produkty zosobňují odpovědný přístup výrobce nejen svým obsahem, ale i obalem.

Koncept PRO Planetu firma poprvé představila na konferenci Plant-Powered Perspectives zaměřené na trend rostlinné kuchyně v České republice. „Rostlinný sektor představuje nyní jednu z nejrychleji rostoucích kategorií potravin, která v roce 2019 zaznamenala dvouciferný nárůst a předpokládá se, že tento trend bude pokračovat i nadále. Dle dostupných údajů se odhaduje, že do roku 2024 dosáhne daná kategorie tržeb ve výši 80 miliard USD. Konceptem Pro Planetu chceme přispět ke zmírnění klimatické změny, stačí aby každý z nás pár dní v týdnu vynechal ze svého jídelníčku maso a zvolil rostlinnou alternativu. Tímto jednoduchým krokem můžeme naší planetě významně pomoc,“ dodává Monika Vokřínková, manažerka projektu PRO Planetu. Stravování zaměřené na rostlinné alternativy vnímá firma pozitivně v globálním, osobním i udržitelném rozměru. Omezením chovu hospodářských zvířat, které je spjaté s emisemi metanu a vlivem na oslabování ozonové vrstvy či zvyšováním skleníkového efektu, může lidstvo v globálním měřítku enormně přispět ke zlepšení stávající situace. V souvislosti s tím by došlo i k redukci zemědělské plochy nezbytné pro pěstování krmiva pro tato zvířata. Pro představu v současné době tento podíl zemědělské půdy tvoří přibližně 71 %. V oblasti osobního dimenze je Semix jednoznačně přesvědčen o zdravotním přínosu veganského jídla pro lidský organismus. Je prokázáno, že živočišná bílkovina způsobuje rychlejší stárnutí buněk a má přímou souvislost s některými civilizačními nemocemi. Přináší také pestrost a ceněné látky jako vitamíny či vlákninu nebo další nutriční nadstavbu. Celistvost enviromentálního přístupu dotváří udržitelnost, která zohledňuje péči o přírodu a zachování biodiverzity krajiny, kdy chemizace půdy a další hospodářské činnosti právě tuto diverzitu zásadně nabourávají.

Opavská firma Semix Pluso, která vyrábí snídaňové cereálie, pekařské směsi a další produkty zdravé výživy, je jedním z lídrů svého segmentu. Průkopnickou cestu započala již v roce 2002, kdy jako první na českém trhu začala vyrábět celozrnné cereálie. Od samých počátků svého podnikání se soustředí na vlastní vývoj a inovace, které nechaly vzniknout celé divizi klíčených luštěnin a obilovin. Své výrobky vyváží Semix Pluso do 35 zemí světa a na zajímavé trhy, jako je Izrael, Japonsko či Jižní Korea, otevřel firmě cestu právě záměr vyrábět chutné produkty s řadou zdravotních benefitů, minimem cukru a bez použití ztužených tuků či palmového oleje. Produkty společnosti se zdravotními benefity oceňují zákazníci v Německu, Rakousku i ve skandinávských zemích. V DNA společnosti najdeme silné ekologické cítění, kdy firma pečuje o 7 vlastních eko lokalit o výměře 82 hektarů v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji. Největší ekologický počin společnosti, Kozmické ptačí louky, je významný i v evropském měřítku.

Prozkoumat produkty PRO Planetu

Sdílet

Vybíráme pro vás z kategorie
Udržitelnost a biodiverzita

S novou rostlinnou řadou PRO Planetu přicházíme z přesvědčení

04. 01. 2023

Společnost Semix Pluso, která je od svých počátků velmi aktivní v ochraně přírody i osvětě v oblasti zdravých potravin, se...

Biodiverzita a udržitelnost. Přírodě se musí pomáhat

03. 01. 2023

V posledních letech česká krajina prochází negativním trendem, kdy jsou ničeny pro přírodu velice cenné lokality, ubývají nejen jedinci, ale...

Naše ekoaktivity, zveme na návštěvu Moravskou krajinou

26. 12. 2022

Společenská odpovědnost a přirozený vztah k přírodě vedla majitele společnosti k podpoře a propagování tématu její udržitelnosti. Na přírodu myslíme...