Do nových oděvů se recykluje pouhé 1% oblečení a zbytek končí na skládkách nebo ve spalovnách. Textilní průmysl má přitom na svědomí 10% světových CO2e emisí nebo 20% globálního znečištění vody a bez nad sázky lze tedy říci, že bez radikální změny v odvětví budeme čelit klimatické změně jen obtížně.
Negativní dopady textilního průmyslu se odrážejí také ve spotřebě surovinových zdrojů. Více jak 65 % oděvů je stále vyráběných z ropy, u bavlny je zase problematická vysoká náročnost na spotřebu vody nebo znečištění způsobené používáním pesticidů při jejím pěstování. Textil je čtvrtým největším spotřebitelem primárních surovinových zdrojů naší planety hned po potravinářství, stavebnictví nebo dopravě.
Společnost NIL Textile na trh uvedla plně cirkulární řešení v oblasti textilu. Nekončí pouze u inovativních cirkulárních materiálů z kukuřice, cirkulárního polyesteru, oceánského odpadu nebo bavlny. NIL Textile se věnuje celému životnímu cyklu oděvů a zasazuje se o to, aby oblečení nikdy neskončilo jako odpad. Oděvy jsou tak nejen recyklované, ale také plně recyklovatelné. Veškeré produkty mohou zákazníci po obnošení vrátit skrze NIL Circular System. NIL Textile je recykluje a vyrobí z nich nové oděvy stejné kvality. To vše díky revoluční technologii molekulární recyklace bez ztráty kvality textilu. Řešení tak dosahuje až 75% úspory emisí, 98% úspory vody a cílí na úplnou redukci textilního odpadu.
Díky cirkularitě a etické výrobě v České republice NIL Textile produkty dosahují nejen radikálně nízkých enviromentálních dopadů, ale nepodílejí se ani na vytváření sociálních nerovností. Veškerá výroba probíhá za férových podmínek, šetrně k planetě a je plně transparentní.